با برنده مسابقه عکاسی پرتره با گوشی Mi 6 شیائومی، آشنا شوید

توسط سارا گنجی -
با برنده مسابقه عکاسی پرتره با گوشی Mi 6 شیائومی، آشنا شوید

قابلیت های دوربین گوشی های هوشمند به سرعت در حال برابری کردن و یا حتی پیشی گرفتن از دوربین های DSLR هست. عکاسان حرفه ای و کاربران زیادی از تلفن هاشون در هر زمینه ای استفاده می کنن، از زمینه های حرفه ای گرفته تا برای گرفتن عکس اینستاگرام. مدتی قبل، شرکت شیائومی یک رقابت عکاسی پرتره برگزار کرد که با استقبال فوق العاده ای مواجه شد و عکس های زیادی به اونها ارسال شد که توسط گوشی پرچمدار Mi 6 گرفته شده بود. عکاسی به نام An Shenlyu، این رقابت رو با سری عکس هایی که تحت عنوان “A Love Dream" گرفته بود، برنده این رقابت شد و مصاحبه ای با او انجام شد تا مشخص بشه از چه چیزی برای عکس ها الهام گرفته و از تجربه خودش در استفاده از دوربین Mi 6 صحبت کنه.

Mi 6

 

متن مصاحبه با برنده مسابقه عکاسی پرتره

در مورد خودت به ما بگو

من عکاس مستقلی از شهر شنزن هستم که پرتره های هنری خوبی می گیرم و دوست دارم رویاهام و خیالاتم رو با عکاسی نشون بدم.

 

چگونه عکاس شدی؟ در مورد سبک و روشت برای ما توضیح بده؟

دو سال قبل، من شروع کردم به عکاسی برای  ثبت لحظات زندگیم. به تدریج این کار برای من تبدیل شد به یک عادت همیشگی. زمانی که پیر بشم این عکس ها یادآور لحظات و احساسات گذشته  من خواهد بود.

در مورد سبک عکاسی باید بگم که من عاشق تصاویری هستم که مثل شعرها و نقاشی ها می تونن من رو تحت تأثیر قرار بدن. من دوست دارم عکس هایی که می گیرم تقلیدی از رنگ ها و فرم های نقاشی رنگ روغن باشه.

Mi 6

 

به نظرت چرا عکس هایی که گرفته برنده رقابت ما شد؟

اولین دلیل شاید خوش شانسی من باشه، چرا که عکاسان حرفه ای زیادی در این رقابت حضور داشتن. دلیل دیگه، سبک من و توجهی که به جزئیات دارم هست. من سعی کردم تا چیزهای غیرمرتبط رو به گونه ای راحت و هماهنگ در کنار هم قرار بدم. من بایستی یک پرده پارچه ای رو تا نیمه در آب قرار می دادم که برای ثابت نگه داشتن پرده، از یک ساختار چوبی استفاده کردم. علاوه بر این، تلاش زیادی صرف فانوس ها، چتر های کاغذی و هر چیز دیگه ای که توی تصاویر می بینید، شده.

mi 6

 

چگونه ایده "A Love Dream" به ذهن شما رسید؟

ایده اصلی من برای "A Love Ream" تبدیل بک صحنه رویایی به واقعیت بود، به گونه ای که زنی زیبا به درختی در وسط دریا تکیه داده. بیشتر افرادی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنن و تنها منظره آسمانخراش ها رو از پشت پنجره ها می بینن، با این تصاویر احساس نزدیک شدن به طبیعت رو تجربه می کنن. این تصاویر در یک منطقه توریستی مشهور در Dali گرفته شده، جایی که درخت ها در آب های وسیع رشد کردن. من باید منتظر یک روز آفتابی می موندم، زیرا نور خورشید سبک رو تعریف می کنه و اگر عکس ها در یک روز ابری گرفته بشن، احساس و سبک عکس رو تغییر میدن.

من فکر می کنم مهم ترین بخش عکاسی، محتواست. توسعه و اجرای ایده های خلاقانه برای من خیلی مهمه. من اغلب برای گرفتن ایده، فیلم تماشا می کنم، به موسیقی گوش میکنم و از نمایشگاه های خوب دیدن می کنم. سپس ابزارهای لازم رو آماده می کنم، با مدل ها تماس می گیرم، پیش بینی آب و هوا رو چک می کنم و یک روز رو برای عکاسی انتخاب می کنم.

mi 6

 

فاکتورهای مهم در گرفتن پرتره، چه مواردی هستند؟

این سوال پیچیده ایه. شما باید احساستون رو به گونه ای به عکس منتقل کنید تا مردم بتونن بدون اینکه اون شخص رو بشناسن، اون احساس رو لمس کنن. یک عکس بدون احساس، فقط یه عکس عادیه و نمی تونه هنری محسوب بشه.

نکته مهم دیگه اینه که من عاشق طبیعتم ، هنگامی که در یک مکان زیبا قرار می گیرم، تصور می کنم کسی در اونجا ایستاده. من نور طبیعی، بهترین زمان، بهترین لباس ها و ابزار رو برای عکاسی انتخاب می کنم.

mi 6

 

در مورد احساست نسبت به Mi 6 به ما بگو. آیا عکاسی رو برات ساده تر کرده؟

Mi 6 تجربه کاربری خوبی رو ارائه میده. دوربین Mi 6 یک دوربین دوگانه بی نقصه که با OIS چهار محوره، عکاسی رو آسون تر می کنه. روزی که من عکس های “A Love Dream” رو می گرفتم، نور خورشید بسیار قوی بود. به طور کلی، کیفیت رنگ و توانایی Mi 6 رو در نشون دادن تصویر نزدیک به واقعیت، خیلی دوست دارم.

mi 6

 

پیشنهاد یا تجربه ای در مورد عکاسی برای طرفدارای شیائومی داری؟

برای غیرحرفه ای ها، ترکیب بندی خوب در عکاسی، نیمی از موفقیت به حساب میاد. ترکیب بندی در عکاسی، مثل چارچوب خونه میمونه. اگر چارچوب خونه ای خوب باشه، اون خونه صرفنظر از دکوراسیونش، هیچ وقت بد به نظر نمی رسه. بخش مهم دیگر عکاسی، نور، رنگ و تم هست که می تونه از طریق تمرین پیشرفت کنه.

من اغلب فیلم ها رو تماشا می کنم تا از ترکیب بندی و شیوه های هنری اونها یاد بگیرم. همچنین، هر روز عکس های خوب رو می بینم تا از اونها یاد بگیرم. بعد از دیدن چیزهای زیبا، ذوق و سلیقه هنری شما ناخودآگاه رشد می کنه.

 


به این مطلب امتیاز دهید 4 رای    نظرات کاربران

    نظر خود را برای ما ارسال کنید .