رجیستری شخصی گوشی های مسافری در سامانه همتا متوقف شد

توسط سارا گنجی -
رجیستری شخصی گوشی های مسافری در سامانه همتا متوقف شد

ثبت گوشی‌ مسافری در سامانه همتا فعلا متوقف شده و در صورت پرداخت گمرکی نیز گوشی رجیستر نمی‌شود، از این پس فقط گوشی‌های مسافری مورد تائید گمرک که اطلاعات آنها در فایلی برای همتا ارسال شود، رجیستر می‌شوند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، چندی است فعالان بازار از توقف روال ثبت گوشی‌های مسافری خبر می‌دهند. آنها می‌گویند، حتی افرادی که گمرکی را روی سایت گمرک پرداخت کرده‌اند گوشی شان رجیستر نشده است و همتا می‌گوید که هنوز گمرک اطلاعات را ارائه نکرده است.

پس از این اتفاق‌ها کمیته اجرای رجیستری به طور رسمی از توقف رجیستری شخصی گوشی‌های مسافری خبر داد و تکلیف را روشن کرد. بنابر اعلام این کمیته، «ارائه خدمات در خصوص ثبت اطلاعات گوشی‌های مسافری در سامانه همتا تا اطلاع ثانوی متوقف شده است و صرفاً گوشی هایی که اطلاعات آنها توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران برای سامانه همتا ارسال شود، رجیستر خواهند شد.

با توجه به ایجاد برخی پرسش‌ها و شایعات پیرامون موضوع ثبت گوشی‌های مسافری لازم به توضیح است که سامانه همتا هیچ گونه مشکلی برای ارائه خدمات ثبت گوشی مسافری ندارد. اما با توجه به سیاست‌ها و محدودیت‌های اعمال شده جدید توسط گمرک، مبنی بر عدم ثبت برخی گوشی‌ها حتی با پرداخت عوارض گمرکی، درگاه ثبت اطلاعات مسافری سامانه همتا به حالت تعلیق درآمده و از این پس صرفاً مواردی که مورد تائید گمرک است، رجیستر خواهد شد.

در این زمینه مقرر شده است که گمرک در بازه‌های زمانی مشخص، فایل حاوی اطلاعات گوشی‌های مسافری را برای سامانه همتا ارسال کند. بدیهی است تا زمانی که اطلاعات گوشی‌های مسافری برای سامانه همتا ارسال نشود، امکان رجیستر کردن دستگاه وجود نخواهد داشت.»

منبع: https://www.eghtesadonline.com/


به این مطلب امتیاز دهید 4 رای  نظرات کاربران
  مونلورد
  مونلورد

  آقا من از شما گوشی خریدم و هنوز هیچکس برای ثبت و رجیستر کردنش باهام تماس نگرفته! تکلیفمون چی میشه؟؟؟

  می مارکت
  می مارکت

  سلام ، کد فعالسازی همراه با گوشی هست اگر هم مشکلی وجود داره با قسمت پشتیبانی تماس بگیرید


  نظر خود را برای ما ارسال کنید .