سیستم هشدار زلزله به رابط کاربری MIUI اضافه می شود

توسط سارا گنجی -
سیستم هشدار زلزله به رابط کاربری MIUI اضافه می شود

سلام خدمت علاقمندان به محصولات شیائومی و همراهان همیشگی می مارکت. همونطور که همه ما می دونیم شیائومی در تلاشه که با استفاده از تکنولوژی، استانداردهای زندگی افراد رو بالا ببره و ارتقا بده. به این منظور، این شرکت تصمیم گرفته که سیستم هشدار زلزله رو به عنوان یک قابلیت جدید به رابط کاربری MIUI اضافه بکنه. شیائومی در این راستا و به منظور تأمین خدمات هشدار سریع زلزله (EEW) با (ICL (Institute of Care-life همکاری کرده. در ادامه مطلب در مورد هشدار سریع زلزله و اینکه شیائومی چگونه به کاربرانش کمک می کنه تا از این سیستم هشدار بهره مند بشن، بیشتر صحبت می کنیم.

هشدار سریع زلزله (EEW) چیست؟

رابط MIUI و سیستم هشدار زلزه

سیستم هشدار زمین لرزه مجموعه ای از شتاب سنج ها، لرزه سنج ها، کامپیوترها و آلارم ها هست که به منظور اطلاع رسانی زلزله به مناطقی که در همسایگی مرکز زلزله هستن، طراحی و اختراع شده. این سیستم با پیش بینی زلزله متفاوته و به مناطقی صادر میشه که ممکنه تحت تأثیر زلزله قرار بگیرن و آسیب ببینن و بر این اصل استواره که امواج الکتریکی سریع تر از امواج لرزه ای حرکت می کنن.

در پوسته زمین امواج لرزه ای به امواج P و امواج S تقسیم میشن. امواج P سریع تر حرکت می کنن اما آسیب کمتری وارد می کنن، امواج S کندتر هستن و مخرب تر. امواج لرزه ای توسط سنسورهای لرزه ای نزدیک به مرکز زلزله کشف میشن. هنگامی که زلزله ای رخ میده، این سنسورها اطلاعات رو به منظور تجزیه و تحلیل به مرکز هشدار میفرستن تا هر چه سریع تر هشدار ارسال بشه.

کاربران شیائومی چگونه از سیستم هشدار زلزله بهره مند می شوند؟

MIUI و سیستم هشدار زلزله

هم اکنون سرورهای شیائومی همزمان این سیگنال ها رو دریافت می کنن و مهم تر از همه اینکه این هشدارها رو بدون هیچ تأخیری به کاربران می رسونن. هر یک از دستگاه های شیائومی می تونن شدت زمین لرزه رو تخمین بزنن و پیام های رمزگذاری شده با رنگ رو بر اساس سیگنال شمارش معکوس صوتی به نمایش دربیارن.

هشدارهای نادرست زلزله چطور؟

MIUI و سیستم هشدار زلزله

هشدارهای اشتباه زمین لرزه ممکنه در مناطق کور رخ بدن، البته توجه داشته باشید که پارامترهای EEW جزء پیشرفته ترین ها در سطح جهان هستن و هیچ اخطار نادرستی رو ارسال نمیکنن. لازم به ذکره که تبدیل زیرساخت های شبکه از 4G به 5G، منجر به کارایی بالاتر EEW و پایین اومدن تأخیر سیگنال ها میشه. شیائومی قابلیت EEW رو در گوشی های هوشمند و تلویزیون هاش در چین به کار گرفته. به گفته شیائومی، در آینده ای نزدیک این قابلیت روی دستگاه های بیشتر و مناطق گسترده تری در دسترس خواهد بود.

رابط MIUI و سیستم هشدار زلزله

حتی یک اخطار چند ثانیه ای می تونه در راستای بکارگیری یک سری اقدامات محافظتی موثر واقع بشه:

عمومی: همه شهروندان از جمله دانش آموزان خودشون رو به نقطه ای امن برسونن، اجاق گازها رو خاموش کنید، وسایل نقلیه رو متوقف کنید.

محیط کسب و کار: افراد به مکان های امن برن، سیستم های خودکار اطمینان حاصل کنن که در آسانسورها باز میشن، خطوط تولید خاموش بشن، تجهیزات حساس در مکان های امن قرار بگیرن.

خدمات پزشکی: جراحان، دندانپزشکان و ... پروسه های حساس رو متوقف کنن.

نیروهای کمک رسانی: درهای آتش نشانی رو باز کنن و پرسنل تصمیمات مرتبط با کمک رسانی رو اتخاذ و اولویت بندی کنن.

زیر ساخت های برق: از ایستگاه های برق و تأسیسات شبکه در برابر لرزش های شدید محافظت بشه.


به این مطلب امتیاز دهید 3 رای    نظرات کاربران

    نظر خود را برای ما ارسال کنید .

    جست جو