معرفی ماسک هوشمند شیائومی با قابلیت اندازه گیری تنفس

توسط دانیال زحمتکش -
معرفی ماسک هوشمند شیائومی با قابلیت اندازه گیری تنفس

درود به همراهان می مارکت. جدا از تلفن‌های هوشمند که شیائومی مانور زیادی روی اونا داده و توی 2020 شاهد عرضه گوشی‌های فوق العاده ای هستیم، شیائومی قصد داره تا زندگی متفاوتی رو برای کاربرا به وجود بیاره تا تمام مردم بتونن با قیمت مقرون به صرفه به جدیدترین تکنولوژی‌های روز دسترسی پیدا کنن.

باتوجه به اینکه کیفیت هوا هر روز شرایط بدتری داره، این کمپانی چینی تصمیم گرفته نوع جدیدی از ماسک های تنفسی رو عرضه کنه. اینبار به دنبال ماسک‌های هوشمندی هستیم که عملکرد کاملا متفاوتی دارن. شیائومی در حال حاضر ثبت اختراع این ماسک رو انجام داده و اختراعش رو در علائم تجاری ایالات متحده USPTO ثبت کرده.

ماسک هوشمند شیائومی می‌تونه تنفس (دم و بازدم) شما رو ثبت کنه.

طرح ماسک هوشمند ضد کرونا شیائومی

مطابق با داده‌های ثبت اختراع، ماسک هوشمند شیائومی با چهار ماژول مختلف عرضه میشه که به شکل زیر عمل می‌کن که یک واحد محاسباتی تعبیه شده رو تشکیل می‌دن. این ماژول شامل:

 • یک پردازنده که تمام داده‌های سنسورهای پردازنده رو محاسبه می‌کنه.
 • بعد از اون داده‌ها در ماژول حافظه ذخیره می‌شن.
 • علاوه بر این یک درگاه اتصال وجود داره که تمام داده‌های ذخیره شده رو Relay می‌کنه.

البته باید این نکته رو در نظر داشت که تمام اینها از یک باتری داخلی استفاده می‌کنند و نکته مهمتر اینکه این ماسک ها فیلترهای استاندارد جهانی دارن و در برابر آلودگی‌ها مقاوم هستن.

ماسک هوشمند شیائومی ضدباکتری

با وجود این ویژگی‌ها، ماسک هوشمند قادر به ثبت زمان کل پوشیدن به همراه میزان جذب آلودگی هست. این سنسورها توسط سازنده‌های تلفن همراه ساخته شده که میزان جذب رو محاسبه کنه. همانطور که انتظار داریم یک نرم افزار هوشمند وجود داره تا داده‌های ثبت شده و محاسبه شده رو ارسال کنه. علاوه بر این ماسک با استفاده از یک سرور مرکزی می‌تونه شاخص کیفیت هوا (AQI) را به شما اطلاع بده.

از جنبه دیگه که به این ماسک نگاه کنیم، با استفاده از سنسورهای مختلفی که داره می‌تونه آماری مثل حجم تنفس، تعداد نفس و موارد دیگه ای که در آینده مشخص می‌شن رو اندازه گیری کنه. همینطور از سنسور شتاب سنج و ژیروسکوپ محاسبه می‌شه که موارد ثبت شده در هنگام حرکت یا ثابت بودن آمار متفاوتی رو ارسال کنن و اینطوری از مشکلات تنفسی و ... می‌تونید مطلع بشید.

همینطور در پایان می‌تونه به شما اطلاع بده که ظرفیت تنفسی ریه شما چه وضعیتی داره و در حال افزایش هست یا کاهش و با توجه به فعالیتتون راه حل های احتمالی رفع مشکل از طریق نرم افزار رو بهتون بده.

تاریخ عرضه و دسترسی:

لازم به ذکره که وقتی یک برند چیزی رو برای اختراع ثبت می‌کنه عملا به معنی این نیست که محصول نهایی قراره ساخته بشه. اما جالب میشه اگر یک ماسک هوشمند مثل این به واقعیت تبدیل بشه و با توجه به مشکلات جوامع امروزی، بازار قابل توجهی خواستار اون هستن. زمان عرضه دقیقی مشخص نشده و تا معرفی رسمی این ماسک توسط شیائومی باید منتظر بمونیم.

شما چی فکر می‌کنید؟ به نظر من که انسان با اینکار انتظار بیشتری برای نابود کردن محیط اطرافش داره... .


به این مطلب امتیاز دهید 7 رای


  دانیال زحمتکش
  دانیال زحمتکش

  اوقاتی که متمرکز هستم مینویسم.


  نظرات کاربران

  نظر خود را برای ما ارسال کنید .