هر آنچه از MIUI 12 و قابلیت‌های آن باید بدانید

توسط دانیال زحمتکش -
هر آنچه از MIUI 12 و قابلیت‌های آن باید بدانید

سلام به همراهان می مارکت.

امروز قصد داریم نگاه نزدیک‌تری به ویژگی‌های جدید رابط کاربری می یو آی 12 داشته باشیم. همونطور که می‌دونید اولین ورژن می یو آی مدت ها قبل از سال 2010 عرضه شد و امروز از 80 زبان پشتیبانی می‌کنه. همچنین آمارها 328 میلیون کاربر فعال در 221 منطقه در ماه را نشان داده اند که برای شیائومی فوق العاده‌ست.

طراحی جدید انیمیشن‌ها:

این طراحی جدید که Mi Light Cone Animation Framework نام دارد به طور اختصاصی برای رابط کاربری شیائومی عرضه شده است که یک چارچوب جدید از طراحی را ارائه می‌دهد. نحوه تغییر و انتقال انیمیشن ها با طراحی متفاوت تجربه کاربری را به طور کامل تغییر می‌دهد. 

Light cone در MIUI 11

موتور رندرینگ Rendering Engine:

موتور رندرینگ جدید به کار رفته در MIUI 12 امکان فعال سازی ترکیب رنگ پیشرفته را داشته که سبب می‌شود کیفیت رنگ بسیار بالاتری را تجربه کنید. همچنین گائوسین بلور (Gaussian blur) به صورت لحظه‌ای (Real time) تجربه متفاوتی را در رابط کاربری ارائه می‌دهد.

گائوسین بلور در MIUI 12

موتور رندرینگ جدید همچنین از یک منحنی G2 به جهت یکپارچه شدن سخت‌افزار و نرم‌افزار استفاده می‌کند.

موتور G2 در MIUI 11

علاوه بر این تغییر زاویه حاشیه‌های پنجره‌ها در آیکون و گوشه آنها بسیار روان و طبیعی است. همچنین بازخورد لمسی به صورت بهینه همانند دنیای واقعی بازخورد‌های مختلف از لمس آیتم‌ها را به شما می‌دهد. با استفاده از موتور فیزیکی از حرکتی در صفحه نمایش بازخورد محسوسی خواهید گرفت که به تجربه واقعی تر موارد کمک می‌کند.

طراحی انیمیشن ها در MIUI 12

نرم افزار آب و هوای جدید: Weather App

نرم افزار آب و هوا در این رابط کاربری تغییرات بسیاری داشته و اکنون مانند یک جهان زنده عمل می‌کند. این عملکرد با توجه به آب و هوای منطقه متفاوت بوده و وضعیت آن را به صورت گرافیکی و تجربی در هر شهر نشان می‌دهد. نرم‌افزار آب و هوا در MIUI 12 مانند آینه ای از واقعیت عمل می‌کند و تمام انیمیشن‌ها و تصاویر متحرکت وضعیت واقعی از باران، خورشید، برف و سایر وضعیت آب و هوایی را نشان می‌دهد. این قابلیت کمک می‌کند با تجربه بصری بهتری همراه شوید. 

معرفی انیمیشن جدید برنامه آب و هوا در MIUI 12

Weather در MIUI 12

Weather در MIUI 12

Weather در MIUI 12

پشتیبانی از انیمیشن‌های بی پایان: Lifelike Animations

یکی از ویژگی‌های جذاب می یو آی 12 استفاده از انیمیشن‌های لوپ بوده که سبب می‌شود آنها را به صورت بی پایان نشان دهد. همچنین قابلیت فعال سازی صدا برای انیمیشن ها و تصاویر زمینه متحرک نیز به واقعی تر شدن آن کمک می‌کند. صداها نیز به گونه‌ای تنظیم شده اند که با لوپ هماهنگ باشند.

انیمیشن لوپ در می یو آی

در MIUI 12 همه چیز فوق العاده به نظر می‌رسد. از طراحی نرم افزارها و سادگی در استفاده آنها گرفته تا بخش امنیتی بسیار گسترده و قوی. اگر دوست دارید با امنیت و دسترسی‌های نرم افزارها در MIUI 12 بیشتر آشنا شوید، مطلب زیر را مطالعه کنید.

بررسی امنیت و دسترسی نرم‌افزارها در MIUI 12

طراحی‌ها در MIUI 12 بیشتر به صورت بصری بوده و با نگاه کردن به بسیاری از بخش‌ها به سادگی وضعیت آنها را مطلع خواهید شد. وضعیت باتری، اتصالات و حافظه همگی به صورت گرافیکی بوده و سایر تنظیمات نیز تا حد بیشتری از نمای گرافیکی استفاده می‌کنند.

امنیت در MIUI 12

تصاویر بی پایان: Lifelike Visuals

MIUI 12 اعداد را به دقت بسیار به طرح‌های گرافیکی و چارت‌های زیبا تبدیل می‌کند تا اطلاعات را به سادگی و ظرافت بیشتری در اختیار شما بگذارد.

نمادهای گرافیکی MIUI 12

نمادهای گرافیکی MIUI 12

نمادهای گرافیکی MIUI 12

تصاویر زمینه ویژه: Super Wallpapers

اگر هنوز می یو آی 12 را دریافت نکرده‌اید، با مراجعه به این پست می‌توانید تصاویر زمینه متحرک آن را دریافت کنید. می یو آی 12 از یک طراحی جدید برای تصاویر زمینه استفاده می‌کند که حتی انتقال از صفحه قفل به منو با یک انیمیشن گرافیکی جذاب صورت می‌گیرد و به این سبب همه چیز پیوستگی خود را حفظ می‌کند. این قابلیت‌ها برای صفحه قفل، صفحه اصلی و صفحه نمایش همیشه روشن طراحی شده است تا همگی انسجام و زیبایی را به خوبی به نمایش بگذارند.

تصاویر زمینه در MIUI 12

تصاویر زمینه در MIUI 12

تصاویر زمینه در MIUI 12

کست کردن: Casting

کست کردن در MIUI 12 بهتر از نسخه قبلی عمل کرده و اکنون ویژگی‌های گسترده تری را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین کنترل بر روی محتوای در حال کست بیشتر شده و به عنوان مثال می‌توانید تنها یک فیلم را کست کنید و به انجام کارهای خود در گوشی بپردازید.

کست کردن در MIUI 12

کست کردن در MIUI 12

کست کردن در MIUI 12

انجام چندکار همزمان: Multitasking

قابلیت استفاده از دو برنامه به صورت همزمان و Quick Replies در MIUI 11 که قبلا به آنها پرداخته شد، اکنون به صورت کامل تر تحت عنوان مالتی تسک در می یوآی 12 قرار گرفته‌اند. اکنون بدون نیاز به جا به جا شدن در برنامه ها می‌توانید یک برنامه را به صورت لحظه ای در پنجره کوچکتر مشاهده کرده و در صورت عدم نیاز آن را موقتا از صفحه پاک کنید و با یک تپ ساده مجددا به آن دسترسی پیدا کنید.

برای مشاهده توضیحات کامل و آموزش استفاده از این ویژگی Floating Window را از اینجا مطالعه کنید. 

مولتی تسکینگ در MIUI 12

مولتی تسکینگ در MIUI 12

مولتی تسکینگ در MIUI 12

حالت ذخیره نیرو پیشرفته: Ultra Battery Saver

یکی از قدرتمندترین ویژگی‌هایی که در MIUI 12 به کمک کاربران آمده است، حالت ذخیره نیرو فوق پیشرفته است. در این حالت مصرف باتری در حالت استندبای 5 برابر کاهش یافته و با 5 درصد شارژ عملکرد چندبرابر باتری را تجربه خواهید کرد. (این ویژگی بر اساس نوع صفحه نمایش و AMOLED بودن ممکن است در برخی گوشی‌ها در دسترس نباشد.)

برای مشاهده آموزش کامل استفاده از الترا باتری سیور این مطلب را مطالعه کنید. 
 

ذخیره نیرو پیشرفته در MIUI 12

ذخیره نیرو پیشرفته در MIUI 12

حالت تیره: Dark Mode

سال گذشته حالت تیره و سایر ویژگی‌های MIUI 11 را بررسی کردیم. این قابلیت در برنامه‌های سیستمی و بعضی دیگر مانند اینستاگرام به خوبی عمل می‌کرد. این ویژگی در آپدیت جدید از تمام برنامه‌های شخص ثالث پشتیبانی می‌کند و یک حالت تیر گسترده را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

دارک مود در گوشی شیائومی

افزایش حفاظت از اطلاعات:

امنیت همیشه یکی از موارد ارزشمند در رابط کاربری بوده است. در 10 سال گذشته بسیاری از موارد به کمک رابط کاربری شیائومی آمده تا امنیت بیشتری را در اختیار آنها قرار دهد. هم اکنون شیائومی یک قدم به جلوتر برداشته تا امنیت بیشتری را برای کاربران خود فراهم کند.

امنیت در MIUI 12

هم اکنون می‌توانید سطح دسترسی نرم افزارها در پس زمینه را به طور کامل کنترل کنید و دسترسی آنها به دوربین، مکان و میکروفون را قطع کنید. با اینکار تا زمانیکه وارد نرم‌افزار نشده اید دسترسی آنها به فایل‌ها و سخت افزار قطع خواهد شد. همچنین اگر نرم‌افزاری در پس زمینه مشغول جاسوسی باشد MIUI به شما هشدار خواهد داد. آموزش کامل استفاده از این قابلیت را می‌توانید در این پست بخوانید.

امنیت در می یو آی 12

امنیت در می یو آی 12

امنیت در می یو آی 12

امنیت در می یو آی 12

ویژگی‌های مانند حذف اطلاعات مکانی از عکس و ویدیو در زمان ارسال و ... همگی به شما کمک می‌کنند تا با امنیت بیشتری از تلفن‌همراه استفاده کنید.

امنیت در می یو آی 12

اینها تنها مواردی از ویژگی‌های جدید MIUI 12 بودند که در این پست به آنها پرداختیم. MIUI 12 تا پایان جولای (اواسط تیر) برای چندین گوشی منتشر خواهد شد و به محض انتشار ویژگی‌های دیگر آن را بررسی و به این پست اضافه خواهیم کرد.

چه ویژگی دیگری را از MIUI 12 انتظار دارید؟


به این مطلب امتیاز دهید 3 رای


  دانیال زحمتکش
  دانیال زحمتکش

  شهر من شیراز. اوقاتی که متمرکز هستم مینویسم، وقتی که خوشحالم ویدیو میسازم. گهگاهی هم روی تقویت زبان انگلیسی کار می‌کنم.


  نظرات کاربران
  المیرا نقوی
  المیرا نقوی

  سلام. Task ها رو‌چجوری بیاریم روی صفحه؟

  امیرعلی احسانیان
  امیرعلی احسانیان

  سلام ؛ باید در قسمت widget پیدا کنید .

  امیررضا سروری
  امیررضا سروری

  سلام من ریجن گوشی. و هند کردم و آپدیت جدید رو دانلود کردم ولی جلوه های گرافیکی جدید و سوپر والپیپر ها نیستن همه چیز مثل قبله چجوری فعال کنم؟

  امیرعلی احسانیان
  امیرعلی احسانیان

  سلام ؛ سوپر والپیپر رو باید دانلود و نصب کنید . 

  بهفر
  بهفر

  سلام خواستم ببینم چرا هنوز واسه من miui12 نیومده و 11 هست ؟ کار خاصی باید کنم ؟ چک فور اپدیتم که میزنم چیزی پیدا نمیکنه

  امیرعلی احسانیان
  امیرعلی احسانیان

  سلام ؛ برای دریافت سریعتر اپدیت ازین اموزش استفاده کنید : چگونه آپدیت‌های اندروید را سریع‌تر دریافت کنیم؟

  * میتونید هم فایل اپدیت رو دانلود کنید و دستی نصب کنید . ( توصیه نمیکنم ) 


  نظر خود را برای ما ارسال کنید .

  جست جو