وب سایت اختصاصی گوگل برای ویروس کرونا راه اندازی شد

توسط سارا گنجی -
وب سایت اختصاصی گوگل برای ویروس کرونا راه اندازی شد

سلام خدمت همراهان همیشگی می مارکت. امیدوارم هر کجا که هستید سالم و سر حال باشید. میدونم که این روزها فکر و ذکر همه درگیر ویروس کرونا هست. در این مطلب قصد داریم در رابطه با اقدامی که گوگل در این راستا انجام داده، صحبت کنیم. به تازگی، گوگل یک وبسایت راه اندازی کرده که تمرکزش روی آموزش و پیشگیری از مبتلا شدن به ویروس COVID-19 و همچنین ارائه آمار مبتلایات و تلفات این ویروس هست.

اولین قدم این بود که شرکت خواهر گوگل، Verily، مسئول ثبت یک پرسشنامه علائم شد تا برای تست روی سایت قرار بگیره و نتیجه رو اعلام کنه. البته در ابتدا تنها مقامات آمریکایی در منطقه سان فرانسیسکو به این پرسشنامه دسترسی داشتن و سراسری نبود. روز دوم، گوگل اعلام کرد که وب سایت در سراسر کشور در دسترسه.

اگر توی گوگل، توی قسمت سرچ بنویسید COVID-19 Information & Resources، وارد صفحه مورد نظر میشید که مطابق شکل زیره. این صفحه دارای چهار تب میشه که شامل Overview، Symptoms ، Prevention و Treatment  هست.

وبسایت کرونا

همونطور که مشاهده می کنید، بخشی تحت عنوان "Help & Information"  هست که مربوط میشه به مراکز کنترل و پیشگیری بیماری در ایالات متحده. همچنین می تونید جهت کسب اطلاعات محلی بیشتر، به بخش بهداشت و سلامت منطقه خودتون دسترسی داشته باشید.

بخش بعدی، Safety & Prevention tips هست که توسط سازمان جهانی بهداشت در راستای کمک به توقف ویروس کرونا ارائه شده. اولین ویدئوهای سازمان رو می تونید در این قسمت مشاهده کنید. در قسمت Data & insights، نقشه ای رو می بینید که نقاطی از جهان رو که درگیر ویروس کرونا شدن به شما نشون میده.

گوگل و وبسایت کرونا

بخش “Resource To Help” شامل بخش هایی مثل Learn@home برای سرگرمی خانواده ها، دورکاری، مدیتیشن، ورزش در خانه و آشپزی میشه که توسط یوتیوب جمع آوری شده. همچنین، گوگل لینک هایی رو به منظوریادگیری از راه دور برای مربیان و صاحبان کسب و کار در زمینه های مختلف در نظر گرفته.

گوگل و راه اندازی وبسایت کرونا

این سایت سرعت خوبی داره و در هر دو نسخه موبایل و دسکتاپ موجوده. شروع راه اندازی این سایت در آمریکا هست، اما در آینده ای نزدیک از زبان های مختلف و سایر نقاط جهان پشتیبانی می کنه. گوگل این وبسایت رو با اطلاعاتی که از منابع مختلف به دست میاد به روز می کنه و می تونه منبع مناسبی برای پاسخ به سوالاتتون در مورد ویروس کرونا باشه. طبق اطلاعات گوگل، COVID-19 بیشترین میزان سرچ رو این روزها در گوگل داشته که در نمودار زیر کاملا واضحه.

گوگل و وبسایت کرونا


به این مطلب امتیاز دهید 1 رای    نظرات کاربران

    نظر خود را برای ما ارسال کنید .

    جست جو