شیائومی و چالش های ارائه فناوری شارژ سریع 100 واتی

توسط سارا گنجی -
شیائومی و چالش های ارائه فناوری شارژ سریع 100 واتی

شیائومی در اوایل مارس، فناوری شارژ سریع 100 واتی Super Charge Turbo خودش رو معرفی کرده که باتری 4000 میلی آمپر ساعتی رو تنها در مدت زمان 17 دقیقه، به طور کامل شارژ کرد. مسلماً کاربران شیائومی همه منتظر هستن تا این تکنولوژی رو روی یکی از گوشی های شیائومی ببینن. اما شیائومی تا کنون از این فناوری در هیچ کدوم از محصولاتش استفاده نکرده. Lu Weibing، یکی از روسای شرکت شیائومی، چالش ها و موانعی رو که پیش روی شرکت برای عرضه گوشی با این فناوری وجود داره رو به صورت زیر شرح داده:

کاهش ظرفیت باتری: باتری ها گرما رو دوست ندارن و به همین دلیل سلول های شارژ سریع، ظرفیتشان رو سریع تر در طی زمان از دست می دن. کاهش ظرفیت باتری در شارژ سریع 100 واتی، به میزان 20 درصد از شارژ سریع 30 واتی PD بیشتر هست.

پیاده سازی و اجرا: در مورد پیاده سازی، جزئیات زیادی ارائه نشده. تنها چیزی که گفته شده اینه که ولتاژ بسیار بالا مورد نیاز هست.

عملکرد: با توجه به اینکه شیائومی قصد داره فناوری شارژ سریع 100 واتی Super Charge Turbo با محیط زیست سازگار باشه، بنابراین این تکنولوژی رو با منابع موجود اجرا نمی کنه.

ایمنی: شیائومی باید روی چندین متد امنیتی متفاوت مانند مادربورد، باتری و شارژر کار کنه تا ایمنی تکولوژی شارژ خودش رو تضمین کنه.

چندین سناریوی شارژ: در حالی که شارژ Super Charge Turbo 100 واتی یک تکنولوژی شارژ با سیم هست، شیائومی قصد داره که شارژ بی سیم رو نیز گسترش داده و برنامه هایی هم برای قابلیت سازگاری شارژر در سر داره.

شارژ سریع 100 واتی

Weibing زمان دقیق راه اندازی شارژ سریع 100 واتی رو اعلام نکرده، اما گفته که این تکنولوژی در مراحل اولیه تولید انبوه قرار داره و در آینده ای نزدیک شاهد اون خواهید بود. همچنین، اضافه کرده که گوشی های هوشمند 5G مصرف بالاتری در مقایسه با گوشی های 4G داشته و بنابراین، نیاز به باتری های بزرگ تری دارن. باید دید آیا کاربران باتری 5000 میلی آمپر ساعتی با شارژ 30 واتی PD رو ترجیح می دن یا یک سلول 4000 میلی آمپر ساعتی رو با شارژ 100 واتی.


به این مطلب امتیاز دهید 1 رای    نظرات کاربران

    نظر خود را برای ما ارسال کنید .