شرکت شیائومی موفق به کسب 1.45 میلیارد دلار سود خالص در 9 ماه اول سال 2018 شده است

توسط سارا گنجی -
شرکت شیائومی موفق به کسب 1.45 میلیارد دلار سود خالص در 9 ماه اول سال 2018 شده است

شرکت شیائومی در 9 ماه اول سال 2018، موفق به کسب 1.45 میلیارد دلار سود خالص شده. تنها در سه ماه اخیر، 357.23 میلیون دلار سود خالص کسب کرده، در حالی که میزان سود خالص تخمین زده شده برای این مدت، 273.7 میلیون دلار بوده. طبق گزارشات مالی موجود، با وجود کاهش فروش کلی گوشی های هوشمند در چین و بازارهای بین المللی، سود عملیاتی، 38.4 درصد کاهش یافته، در حالی که درآمد، دستخوش 49.1 درصد افزایش بوده.

با توجه به اینکه شیائومی تصویر گوشی های ارزون قیمت چینی رو به ذهن میاره، مسلماً در ارائه گوشی های پرچمدار گرون قیمت با حاشیه سود بالا با چالش هایی مواجه هست. شیائومی قصد داره به منظور مقابله با این چالش، با نام برندهای دیگری در بازار گوشی هوشمند فعالیت داشته باشه و در همین راستا اخیراً با Meitu که شرکت معروف چینی در زمینه تولید نرم افزار ویرایش عکس هست، مذاکراتی انجام داده.

mi 8 pro

با وجود همه این آمار و ارقام و بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی IDC، شیائومی در کنار دو تولید کننده چینی به نام های اوپو و ویوو، در مجموع یک چهارم سهم بازار گوشی هوشمند دنیا رو در نیمه اول سال 2018 به خود اختصاص داده. البته ناگفته نمونه که نمیشه سهمی رو که کشورهای روسیه و اسپانیا در موفقیت شیائومی داشتن نادیده گرفت، ضمن اینکه حضور شیائومی در بازار انگلستان نیز با معرفی گوشی پرچمدار این شرکت، Mi 8 Pro، از اتفاقات ماه های اخیر بوده.

منبع: www.zoomit.ir

 

 


به این مطلب امتیاز دهید 1 رای    نظرات کاربران

    نظر خود را برای ما ارسال کنید .

    جست جو