گوشی های شیائومی به دوربین سلفی زیر نمایشگر مجهز می شوند

توسط سارا گنجی -
گوشی های شیائومی به دوربین سلفی زیر نمایشگر مجهز می شوند

با سلام خدمت همراهان همیشگی مجله می مارکت

شرکت شیائومی در سال گذشته فناوری دوربین زیر نمایشگر رو به نمایش گذاشت، اما اون زمان این فناوری برای استفاده کاربران آماده نبود. اما تأیید کرد که این فناوری رو سال 2021 وارد بازار می کنه. با این حساب، دیگه خبری از ناچ روی صفحه نمایش، دوربین های سلفی punch-hole یا دوربین های پاپ آپ یا سایر راهکارهای مکانیکی برای جایگاه دوربین سلفی نیست.

طبق ادعای شیائومی، نسل اول این فناوری هرگز از آزمایشگاه خارج نشده. نسل دوم هم در اواسط 2019 به دنیا معرفی شد که با مشکلاتی همراه بود. اما شیائومی ادعا کرده که این مشکل رو با فناوری نسل سوم برطرف کرده.

شیائومی تعداد پیکسل های افقی و عمودی رو دو برابر کرده و همون تراکم پیکسلی بالای دوربین رو در بقیه قسمت های نمایشگر به دست آورده. بنابراین، روشنایی، گستره رنگ و دقت رنگ منطقه بالای دوربین، مانند دیگر قسمت های نمایشگر هست. به این ترتیب، هم کیفیت مورد انتظار برای عکس های سلفی رو دریافت می کنید و هم اینکه عملکرد خوب و پیوسته ای رو از نمایشگر دریافت می کنید. همچنین، ماژول دوبین در پایین صفحه نمایش قابل رویت نیست و یک نمایشگر تمام صفحه رو ارائه میده. البته تا این مورد رو یک گوشی مشاهده نکنیم، نمی دونیم تا چه اندازه واقعیت داره.

گوشی های شیائومی با دوربین سلفی زیر نمایشگر

ماژول دوربین شیائومی از طراحی مدار ویژه ای برای پنهان کردن اجزای بیشتر زیر پیکسل های RGB و افزایش بیشتر انتقال نور در ناحیه زیر نمایشگر استفاده می کنه. شیائومی هرگز برندی نبوده که از فناوری های جدید دوربین دور بمونه. پیش از این نیز شاهد گوشی های سری Mi Mix بودیم که دوربین جلوی اونها روی لبه پایینی صفحه نمایش قرار گرفته بود تا یک نمایشگر تمام صفحه رو خلق کنه.

با این وجود، شیائومی اولین شرکتی نیست که تصمیم داره این فناوری رو وارد بازار کنه. ZTE گفته که یک گوشی در تاریخ 1 سپتامبر 2020 روانه بازار کرده که دارای فناوری دوربین زیر نمایشگر هست. شایعاتی نیز حاکی از اینه که سامسونگ نیز ممکنه در سال 2021 از این فناوری پیروی کنه.


به این مطلب امتیاز دهید 1 رای    نظرات کاربران

    نظر خود را برای ما ارسال کنید .