غیرفعال کردن Control Center در صفحه قفل MIUI 12

توسط طوبی ز -
غیرفعال کردن Control Center در صفحه قفل MIUI 12

سلام دوستان. امیدوارم حالتون خوب باشه. همونطور که میدونید تقریبا بیش از 400 میلیون کاربر در جهان معتقدن که MIUI یکی از محبوب ترین رابط‌های کاربریه. شیائومی در طول سال‌های گذشته هم دائما رابط کاربری و سیستم عامل خودش رو ارتقا و بهبود داده. این شرکت جدیدترین بروزرسانی خودش رو چند ماه پیش عرضه کرد. حالا نسخه پایدار سیستم عامل در بعضی گوشی‌ها شروع به کار کرده. این بروزرسانی با ویژگی‌های جدیدی همراه بود که یکی از اونها ویژگی جدید مرکز کنترل هست و دسترسی به اون هم بسیار راحت و آسونه.

با این وجود این ویژگی یک مشکل داره. اونهم اینه که حتی در صورت قفل بودن گوشی باز هم قابل دسترسی و استفاده هست. بسیاری از کاربران MIUI 12 میگن که ترجیح میدن مرکز کنترل در صفحه قفل قابل دسترسی نباشه و دلایلی هم برای این ترجیحشون دارن.

دلایل قابلیت غیرفعال کردن مرکز کنترل در صفحه قفل

قطعا یکی از ویژگی‌های جالب در MIUI 12 مرکز کنترل هست، به این دلیل که ویژگی و امکانات زیادی رو در اختیار کاربران قرار میده. در مطالب قبلی درباره چگونگی فعال کردن مرکز کنترل صحبت کردیم. برای نحوه فعال سازی اینجا کلیک کنید. یکی از مزایای این ویژگی اینه که کاربران می‌تونن خیلی سریع و راحت به اعلان‌ها یا تنظیمات سریع، دسترسی داشته باشن.

این ویژگی در صفحه قفل به راحتی در دسترسه و بسیاری از کاربران ترجیح دادن بتونن مرکز کنترل رو در صفحه قفل غیرفعال کنن. یکی از دلایل اون، جلوگیری از دسترسی‌های غیرمجاز به تنظیمات و اعلان‌ها هست. یعنی اگه شما گوشیتون رو جایی فراموش کرده باشید، عده ای می‌تونن به راحتی به مرکز کنترل دسترسی داشته باشن. جدا از اون مشکل دیگه مرکز کنترل اینه که بعضی از کاربران MIUI 12 اعلام کردن با تاری پس زمینه رو به رو شدن.

این ویژگی مدنظر کاربران در چین در حال آزمایش هست.

شیائومی درخواست کاربران رو مورد بررسی قرار داده و همچنین اعلام کرده که از این مشکل اطلاع داره. علاوه بر این، این شرکت اطمینان داد که ویژگی مورد بحث در چین در حال آزمایشه. جالب تر اینکه، این شرکت همچنین قول داده که بعد از به روزرسانی رابط MIUI 12، این ویژگی رو در سطح جهانی ارائه میده.

در این قسمت پاسخی که شرکت شیائومی در مقابل درخواست کاربران ارائه داده رو می‌بینید:

"درواقع، درحال حاظر این ویژگی در نسخه چین هست درحال توسعه است و انتظار داریم به زودی، بعد از بروزرسانی رابط کاربری MIUI 12، در نسخه جهانی در دسترس همه کاربران قرار بگیرد."

غیرفعال کردن کنترل سنتر در صفحه قفل

این شرکت همچنین درباره مشکلات تاری پس زمینه که توسط کاربران MIUI 12 گزارش شده بود، اطمینان داد که در به روزرسانی آینده این مشکل رو حل می‌کنه.


به این مطلب امتیاز دهید 4 رای


    طوبی ز
    طوبی ز

    دانش‌آموخته روانشناسی/ عاشق فوتبال، طراحی


    نظرات کاربران

    نظر خود را برای ما ارسال کنید .