قابلیت‌های کاربردی گزینه‌های برنامه نویس در MIUI

توسط طوبی ز -
قابلیت‌های کاربردی گزینه‌های برنامه نویس در MIUI

رابط کاربری MIUI از نظر سفارشی کردن گوشی، امکانات بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اکثر ما با گزینه‌های برنامه نویس آشنایی داریم اما ممکن است ندانید که Developer Options چیست و چگونه فعال می‌شود یا چه کاربردهایی خواهد داشت. در واقع گزینه‌های توسعه دهنده در اکثر گوشی‌ها نه فقط گوشی‌های مجهز به MIUI مثل ردمی، پوکو و ... وجود دارند که عملکردهای مختلف و کاربردی را ارائه می‌دهند. مثلا فعال سازی USB debugging به شما اجازه می‌دهد از Android ADB و موارد دیگر استفاده کنید. به طور کلی ADB یک ابزار خط فرمان است که اجازه می‌دهد یک دستگاه اندرویدی را کنترل کنید. مثلا نصب برنامه، روت کردن دستگاه، حذف تبلیغ‌ها و ... . بنابراین در این مطلب بعضی از کاربردهای فوق العاده گزینه‌های برنامه نویس یا همان Developer Options را به شما نشان می‌دهیم.

قابلیت‌های کاربردی گزینه‌های برنامه نویس در MIUI

در این مطلب تمرکز ما بر دستگاه‌هایی است که به MIUI مجهز می‌باشند. از آنجایی که شاید عده‌ای از کاربران با چگونگی فعال کردن گزینه‌های برنامه نویس آشنایی نداشته باشند، در این قسمت آن را به شما آموزش می‌دهیم.

نحوه فعال کردن Developer Options

 1. وارد منوی تنظیمات شوید.
 2. به قسمت درباره سیستم بروید.
 3. 7 بار روی گزینه MIUI Version ضربه بزنید تا زمانی که این پیام را دریافت کنید: "شما اکنون یک برنامه نویس (توسعه دهنده) هستید"
 4. به صفحه منوی تنظیمات اصلی برگردید.
 5. به بخش تنظیمات اضافی (Additional Setting) بروید.
 6. به پایین اسکرول کنید و روی گزینه‌های توسعه دهنده تپ کنید.

قابلیت‌های کاربردی گزینه‌های برنامه نویس در MIUI

در این قسمت برخی ویژگی‌های کاربردی گزینه‌های برنامه نویس را به شما نشان می‌دهیم.

افزایش رنج وای فای با استفاده از گوشی شیائومی به عنوان رپیتر

زمانی که این ویژگی را کشف کردیم، متوجه شدیم که چقدر مفید و کاربردی است. همانطور که می‌دانید استفاده از وای فای در خانه و بهره بردن از سرعت و کیفیت آن، راحتی را برای ما به همراه دارد اما قطعا پوشش دهی در همه جای خانه قوی نیست و در برخی از مکان‌ها، سینگال آن قدر ضعیف است که ممکن است از خیر دانلود کردن و آپدیت کردن بگذریم! خوشبختانه گوشی شما می‌تواند سیگنال وای فای ایجاد شده از روتر را گسترش دهد و به یک نقطه تبدیل شود. بنابراین دستگاه‌های دیگر که نیاز به اتصال وای فای دارند، می‌توانند از طریق گوشی شما متصل شوند. اما این ویژگی چطور فعال می‌شود؟

و اینجا نقش مهم گزینه‌های برنامه نویس را خواهید دید. برای فعال کردن این ویژگی تنها کافی است به قسمت گزینه‌های برنامه نویس بروید. سپس منوی NETWORK رفته و از آن جا گزینه ACTIVATE THE WiFi COVERAGE EXTENSION را فعال کنید (توسعه پوشش وای فای را فعال کنید).

این ویژگی ممکن است در تمام گوشی‌ها در دسترس نباشد. گوشی‌هایی که از دو باند وای فای پشتیبانی می‌کنند، این قابلیت را دارند.

بهبود کیفیت گرافیک در بعضی از بازی‌ها

قابلیت‌های کاربردی گزینه‌های برنامه نویس در MIUI

چه شما دارای یک گوشی درجه یک یا معمولی باشید، در استراحت چند دقیقه ای خود، فرصت یک بازی ویدئویی زیبا را از دست نمی‌دهید. برای اکثر ما کیفیت گرافیکی بازی اهمیت دارد و دوست داریم اوقاتی که مشغول لذت بردن از بازی با گوشی هستیم، حداقل کیفیت گرافیکی خوبی را تجربه کنیم. بسیاری از این بازی‌ها از گرافیک فوق العاده ای برخوردارند و برخی دیگر دارای کیفیت گرافیکی بسایر پایین و شرم آوری هستند. در این زمینه شیائومی با برخورداری از یک عملکرد فوق العاده، به شما امکان می‌دهد تنها با یک لمس، کیفیت بازی‌ها را تغییر دهید. اما جدا از توسعه و انتشار این عملکرد، شما می‌توانید از گزینه‌های توسعه دهنده و به ویژه مورد FORZA 4x MSAA، که در زیر منوی ACCELERATED HARDWARE RENDERING به آن دسترسی خواهید داشت، استفاده کنید. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد کیفیت گرافیکی بازی‌هایی که توسط OpenGL ES 2.0 اجرا می‌شوند با ساخت پیکسل‌های اضافه افزایش پیدا کنند. این پیکسل‌ها در حاشیه تصویر به جهت کاهش اثر دندانه‌ای در حاشیه اشیا بازی ایجاد می‌شوند و به طور کلی گرافیک بالاتری را به شما ارائه می‌دهد.

OpenGL ES 2.0 یک رابط نرم افزاری است که برای ارائه گرافیک سه بعدی در دستگا‌ها قرار دارد.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که در صورتی که گوشی شما پردازنده و سخت افزار قوی دارد، آن را فعال کنید و در صورتی که پردازنده شما ضعیف باشد این ویژگی می‌تواند اثر منفی بگذارد.

نصب اجباری برنامه‌ها روی micro SD

می‌توان گفت این قابلیت برای همه کسانی که گوشی‌هایی با حافظه داخلی محدود دارند یا اکنون با حافظه داخلی گوشی آن‌ها با عکس‌ها، فیلم‌ها یا حتی برنامه‌های مختلف پر شده و تمایل دارند بدون استفاده از فضای ابری و امثال آن، در دسترسشان باشد، مناسب و کاربردی خواهد بود. بیایید در مورد قدرت برنامه‌های کاربردی برای نوشتن در عملکرد حافظه خارجی صحبت کنیم، که می‌توانید در زیر منوی APP به آن دسترسی داشته باشید: لازم به ذکر است که باید حافظه micro SD را به عنوان حافظه داخلی پیکربندی کنید و این به شما امکان می‌دهد در فضا صرفه جویی کنید. از طریق زیر منوی APP می‌توانید به حافظه خارجی دسترسی داشه باشید.

افزایش سرعت انیمیشن‌ها

با استفاده از Window animation scale، Transition animation scale و Animator duration scale می‌توانید مدت زمان این تغییرات را تنظیم کنید. این ویژگی روی بازشدن پنجره‌ها، جابجایی بین نرم افزارها و ... اعمال می‌شود. برای اینکه سرعت گوشی شما بیشتر به نظر برسد، کافی است این مقیاس‌ها را روی 0.5x و یا خاموش قرار دهید. اگر با این کار عملکرد گوشی شما بهتر نشد می‌توانید آن را به پیش فرض تغییر دهید.

قابلیت‌های کاربردی گزینه‌های برنامه نویس در MIUI

آیا از این گزینه‌ها اطلاع داشتید؟ کدام مورد از آن‌ها برای شما مفیدتر بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.


به این مطلب امتیاز دهید 3 رای


  طوبی ز
  طوبی ز

  دانش‌آموخته روانشناسی/ عاشق فوتبال، طراحی


  نظرات کاربران

  نظر خود را برای ما ارسال کنید .