مقایسه ساعت‌های آمازفیت GTS 2، آمازفیت GTS 2e و آمازفیت GTS 2 Mini

توسط طوبی ز -
مقایسه ساعت‌های آمازفیت GTS 2، آمازفیت GTS 2e و آمازفیت GTS 2 Mini

امروز هوآمی دوساعت هوشمند جدید را معرفی کرد که یکی از آنها، آمازفیت GTS 2e است. با این ساعت جدید مدل‌های موجود آمازفیت GTS 2 به سه مدل رسید که باتوجه به اینکه سال گذشته ساعت GTS فقط در یک مدل موجود بود، افزایش یافته است.

مقایسه ساعت‌های آمازفیت

وقتی که ساعت آمازفیت GTS 2 Mini معرفی شد، در یک پست دلیل اینکه چرا خرید مقرون به صرفه تری نسبت به نسخه استاندارد یعنی آمازفیت GTS 2 دارد را به اشتراک گذاشتیم . مقایسه این دو ساعت را اینجا بخوانید.

حالا که مدل سومی از این ساعت معرفی شده، قطعا کاربران زیادی می‌خواهند بدانند که کدام مدل ارزش خرید بیشتری دارد. امیدواریم این مطلب به شما کمک کند انتخاب بهتری داشته باشید. بیایید تفاوت‌های اصلی را بررسی کنیم.

صفحه نمایش و مواد بکار رفته در آن

این بخش، بخشی است که کاربران بیشترین تعامل با یک ساعت هوشمند را دارند. بنابراین از اهمیت خاصی برخوردار است. آمازفیت GTS 2 و GTS 2e هردو از صفحه نمایشی به اندازه 1.65 اینچ و از نوع Super Retina برخوردار هستند. تفاوت این دوساعت در شیشه‌ای است که صفحه را می‌پوشاند. آمازفیت GTS 2، یک شیشه منحنی 3D و GTS 2e شیشه 2.5D دارد. اگر زیبایی را در نظر نگیریم، صفحه نمایش‌ها باهم یکسان هستند. بنابراین نمی‌توانید آنها را با هم اشتباه بگیرید.

با این حال آمازفیت GTS 2 Mini دارای صفحه نمایشی کوچکتر و با وضوح کمتر AMOLED می‌باشد. البته این نسبت به هم رده‌های خودش بد نیست. هوآمی در هر سه ساعت از موادی مشابه استفاده کرده که قابل تحسین است. این مواد، آلیاژ آلومینیوم است اما خروجی نهایی آنها متفاوت است و این باعث تفاوت در آنها می‌شود.

حالت‌های ورزشی و ویژگی‌ها

آمازفیت GTS 2 و GTS 2e از تعداد زیادی حالت ورزشی (90 حالت) پشتیبانی می‌کند. آمازفیت GTS 2 Mini از 70 حالت پشتیبانی می‌کند که بنظر من این تعداد کافیست. هر سه ساعت از حالت‌های اولیه مثل اندازه گیری ضربان قلب، تشخیص سطح اکسیژن خون و ردیابی خواب پشتیبانی می‌کنند. آمازفیت GTS 2 علاوه بر مواردی که ذکر شد، دارای ویژگی اندازه گیری دما است که این ویژگی در آمازفیت GTS 2 که گرانتر است و GTS 2 Mini که مقرون به صرفه تر است وجود ندارد. براساس گفته هوآمی شما می‌توانید از سنسور دما برای اندازه گیری دمای محیط و همچنین درجه حرارت پوست (سطح پوست) کاربر استفاده کنید.

مقایسه ساعت‌های آمازفیت GTS

ویژگی منحصر به فردی که در آمازفیت GTS 2 Mini وجود دارد، پشتیبانی از ویژگی سلامت زنان می‌باشد و البته جای تعجب است که این ویژگی تنها در این مدل وجود دارد. آمازفیت GTS 2 Mini با دارا بودن این ویژگی، جذابیت بیشتری برای بانوان خواهد داشت زیرا تقویم قاعدگی همراه با یادآوری دوره‌ها و تاریخ تخمک گذاری را به آنها ارائه می‌دهد.

اما آمازفیت GTS 2 نیز دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود است که یکی از آنها داشتن فضای داخلی است. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد آهنگ‌های خود را روی ساعت ذخیره کنند. از دیگر ویژگی‌های این ساعت پشتیبانی از تماس‌های بلوتوث است. بنابراین می‌توانید تماس‌ها رو از روی ساعت انتخاب کرده و صحبت کنید. چون علاوه بر میکروفون از بلندگو هم بهره می‌برد. همچنین از بین این سه مدل، تنها ساعتی است که از اتصال از طریق وای فای برخوردار است.

ساعت آمازفیت GTS 2

عمر باتری

ساعت‌های آمازفیت GTS 2 و آمازفیت GTS 2e دارای ظرفیت باتری یکسانی (246 میلی آمپر ساعت) هستند اما GTS 2e عمر باتری بهتری دارد. اما درمورد آمازفیت GTS 2 Mini متفاوت است. این ساعت دارای باتری کوچکتر (240 میلی آمپر ساعت) با صفحه نمایشی کوچکتر است. بنابراین باتری آن دارای عملکرد و عمر بسیار خوبی است که با باتری GTS 2e مطابقت دارد. باتری آمازفیت GTS 2 در حالت استفاده عادی 7 روز دوام دارد. این درحالیست که دو مدل دیگر در حالت استفاده عادی تا 14 روز دوام دارند. ساعت‌های آمازفیت GTS 2، GTS 2e و GTS 2 Mini در حالت Basic Watch به ترتیب 20 روز، 24 روز و 21 روز دوام دارند.

قیمت

در بین این ساعت‌ها، گران ترین مدل به آمازفیت GTS 2 تعلق دارد و ممکن است هوآمی گران تر بودن آن را با داشتن نمایشگر واضح‌تر، فضای ذخیره سازی داخلی، پشتیبانی از تماس‌ها و کیفیت نهایی بالاتر توجیه کنند. آمازفیت GTS 2e با داشتن بیشترین ویژگی‌های دو مدل هم رده خود مقرون به صرفه تر است و همچنین عمر باتری آن به طرز قابل توجهی بهتر است که این یکی از نقاط ضعف آمازفیت GTS 2 می‌باشد.

اما در بین این ساعت‌ها، GTS 2 Mini مقرون به صرفه ترین مدل است و این قیمت پایین به دلیل اندازه و نوع صفحه نمایش، حالت‌های ورزشی کمتر و نوع موتور می‌باشد. عمر باتری آن نیز با مدل جدید آمازفیت یعنی GTS 2 مطابقت دارد.

نتیجه گیری

ما قبلا گفتیم که دلیل قانع کننده‌ای برای انتخاب و تهیه آمازفیت GTS 2 وجود ندارد، زیرا آمازفیت GTS 2 Mini نیز وجود دارد و عرضه آمازفیت GTS 2e نیز این نکته را برجسته تر می‌کند. GTS 2e با صفحه نمایشی مشابه به GTS 2 و داشتن اکثر ویژگی‌های آن و دوام بیشتر باتری تنها 100 یوآن گرانتر از مدل مینی است. همه این موارد باعث می‌شود GTS 2 انتخاب سخت تری باشد.

بنابراین اگر می‌خواهید مدلی از سری نسل دوم GTS را انتخاب کنید، آمازفیت GTS 2e یا GTS 2 Mini مواردی هستند که ما قبل از آمازفیت GTS 2 در نظر خواهیم گرفت.


به این مطلب امتیاز دهید 1 رای


    طوبی ز
    طوبی ز

    دانش‌آموخته روانشناسی/ عاشق فوتبال، طراحی


    نظرات کاربران

    نظر خود را برای ما ارسال کنید .