ویژگی Recognize Text (تشخیص متن) در برنامه گالری MIUI

توسط دانیال زحمتکش -
ویژگی Recognize Text (تشخیص متن) در برنامه گالری MIUI

سلام دوستان. گاهی اوقات در برنامه کاری روزانه ما، زمان‌هایی پیش میاد که باید متنی رو از یک تصویر کپی کنیم. ممکنه بخواید به بعضی از خطوط و متن در یک عکس ، تبلیغ یا سندهای اسکن شده دسترسی داشته باشید. در چنین مواردی اگه بخوایم اون متن رو به راحتی کپی کنیم، مشخصه که این اتفاق نمیفته. چرا؟

چون بین متن واقعی و متنی که در عکس قرار گرفته، تفاوت وجود داره. اما به لطف ویژگی‌های مفید و جدید MIUI این مشکل حل شده. با برنامه MIUI Gallery گوشی‌های MI، متن به راحتی تشخیص داده میشه (در واقع از تشخیص OCR-Optical پشتیبانی می‌کنه). این ویژگی متنی که در تصویر هست رو اسکن و با تبدیل به متن دیجیتالی قابلیت کپی کردن رو فراهم می‌کنه. بنابراین می‌تونید هر متنی که نیاز دارید رو از یک تصویر کپی کنید.

توجه: این ویژگی فعلا فقط در رام چین موجود هست و اگه برای نسخه گلوبال هم برنامه‌ریزی شده باشه، به زودی در دسترس قرار می‌گیره.

مراحل فعال کردن ویژگی Recognize Text در برنامه گالری MIUI

 1. تصویر مورد نیاز رو از گالری باز کنید.
 2. روی گزینه More یا سه نقطه کلیک کنید.
 3. در اینجا گزینه Recognize Text رو پیدا خواهید کرد.
 4. این متن رو از تصویری که انتخاب کردید تشخیص میده و بعد از اینکه شناسایی تموم شد، صفحه جدیدی باز میشه که متن استخراج شده در اون هست.

ویژگی جدید MIUI

می‌تونید متن رو از اینجا کپی کرده و در برنامه یادداشت‌ها ذخیره کنید، از طریق کانال‌های مختلف به اشتراک بذارید یا حتی با تصویر اصلی مقایسه کنید و در صورت لازم متن رو اصلاح کنید.

ویژگی Recognize Text

قبلا مجبور بودیم از متن رونویسی کنیم و زمان زیادی صرف این کار میشد. اما با این ویژگی جدید علاوه بر دسترسی راحت به متن، در وقتمون هم صرفه جویی میشه و بسیار مفیده.

این ویژگی در تعداد محدودی از گوشی‌ها با رام چین پشتیبانی میشه.

نظرتون راجع به این ویژگی جدید چیه؟

 


به این مطلب امتیاز دهید 1 رای


  دانیال زحمتکش
  دانیال زحمتکش

  اوقاتی که متمرکز هستم مینویسم.


  نظرات کاربران

  نظر خود را برای ما ارسال کنید .