Redmi K20 مجهز به دوربین پاپ آپ، وارد بازار می شود

توسط سارا گنجی -
708 0
Redmi K20 مجهز به دوربین پاپ آپ، وارد بازار می شود

Redmi K20 و Redmi K20 Pro از جمله گوشی هایی هستن که امروزه بسیار مورد بحث قرار می گیرن. دلیل مورد توجه قرار گرفتن این دو گوشی هوشمند، صفحه نمایش تمام صفحه همراه با دوربین جلوی پاپ آپ هست که به نظر می رسه این مکانیزم به منظور دوام بیشتر دوربین به این صورت طراحی شده.

همونطور که پیش از این برندهای دیگه هم چنین رویکردی رو در طراحی دوربین گوشی به کار برده بودن، پرچمداران جدید Redmi نیز ناچ صفحه نمایش رو حذف کرده و به جای اون دوربین پاپ آپ رو جایگزین کردن. در حالی که از یک طرف این شیوه طراحی ممکنه به دلیل حذف ناچ، خوشایند افراد زیادی باشه، اما از طرف دیگه به دلیل استفاده از قطعات مکانیکی بیشتر ممکنه برخی افراد نگران این باشن که توانایی حفظ گوشی رو در طولانی مدت نداشته نباشن.

redmi k20

شیائومی به منظور از بین بردن هر گونه شک و تردیدی، جزئیاتی رو در مورد مکانیزم بکار گرفته شده در Redmi K20 و Redmi K20 Pro ارائه نموده و جهت اطمینان از عملکرد صحیح، 300000 بار چرخه باز و بسته شدن، روی این دوربین پاپ-آپ مورد آزمایش قرار گرفته.

دوربین پاپ-آپ به کار گرفته شده روی گوشی های Redmi K20 و Redmi K20 Pro در 0.8 ثانیه باز میشه و شما می تونید از بین 6 نوع صدای مختلف که برای باز شدن اون در نظر گرفته شده، یکی رو انتخاب کنید. بخش جلویی دوربین دارای پوشش یاقوت کبود هست که مقاومت زیادی در برابر خط و خش داره. spiral stepper motor، نقش اساسی در کلیه مکانیزم الکتریکی این گوشی ایفا می کنه و موجب کنترل راحت تر و دوام بیشتر این گوشی میشه.

در راستای مقاومت و دوام بیشتر دوربین پاپ -آپ Redmi K20 و Redmi K20 Pro، سازنده چینی تلاش کرده تا ترفندهایی رو برای محافظت در برابر افتادن و یا فشار به کار بگیره. به منظور محافظت از گوشی در موقعیت سقوط احتمالی، مکانیسمی رو در نظر گرفته تا دوربین به سرعت جمع شده و آسیب نبینه. ژیروسکوپ سه محوره به محض اینکه تشخیص بده گوشی در حال افتادنه، در مدت زمان 100 میلی ثانیه باعث بسته شدن دوربین میشه.


به این مطلب امتیاز دهید 4 رای    نظرات کاربران

    نظر خود را برای ما ارسال کنید .

    جست جو

    پربازدیدترین ها