پسورد را فراموش کنید: نحوه وارد شدن به حساب گوگل با گوشی به صورت امن

توسط طوبی ز -
پسورد را فراموش کنید: نحوه وارد شدن به حساب گوگل با گوشی به صورت امن

Google Prompts به حفظ امنیت حساب شما کمک می‌کند و تنها چیزی که به آن نیاز دارید گوشی هوشمند شماست. اما Google Prompts چیست و چگونه می‌توانید آن را فعال کنید؟

اتصال امن به گوگل

Google Prompts به شما امکان می‌دهد به صورت ایمن و بدون نیاز به وارد کردن گذرواژه به حساب گوگل خود وارد شوید. کافی است گوشی خود را روشن کرده و بر روی اعلان ورودی، روی Yes ضربه بزنید تا مطمئن شوید که شما در حال وارد شدن به سیستم هستید. این یک لایه امنیتی اضافی برای حساب گوگل شما، عملکردی مشابه تایید صحت دو مرحله ای ارائه می‌دهد. بنابراین چگونه می‌توان Google Prompts را به گونه ای تنظیم کرد که بتوانید به جای وارد کردن گذرواژه از طریق گوشی خود وارد سیستم شوید و چرا باید استفاده از این قابلیت استفاده کنیم؟

مواردی که برای تنظیم Google Prompts نیاز دارید:

برای راه اندازی Google Prompts به موارد زیر نیاز دارید:

 1. یک حساب گوگل که وارد آن شده اید.
 2. گوشی اندروید با قفل صفحه یا آیفون 5 و بالاتر
 3. اتصال به اینترنت فعال

بیایید به جزئیات نحوه فعال کردن Google Prompts بپردازیم.

نحوه تنظیم Google Prompts برای حساب گوگل خود

شما میتوانید Google Prompts را در رایانه شخصی و گوشی خود، با همان فرایند تنظیم کنید.

در این قسمت نحوه تنظیم Google Prompts در رایانه بیان شده تا بتوانید با گوشی خود وارد سیستم شوید.

وارد حساب گوگل شوید و در پنل سمت چپ روی Security کلیک کنید. در صفحه تنظیمات امنیتی، به بخش ورود به سیستم گوگل بروید. سپس در قسمت Use your phone to sign in، روی پیکان رو به جلو در جلوی Off کلیک کنید. اکنون اعلان‌های گوگل به صورت پیش فرض روی Off تنظیم شده است.

نحوه اتصال امن به گوگل

با انجام این کار به صفحه " How it works" هدایت می‌شوید. یک انیمیشن کوتاه با محتوای نحوه استفاده از گوشی برای ورود به سیستم پخش می‌شود. بعد از تمام شدن آن روی گزینه SET IT UP کلیک کنید.

نحوه اتصال امن به گوگل

برای اینکه تایید کنید که شما هستید که به این اطلاعات دسترسی دارید، باید از طریق حساب کاربری خود وارد سیستم شوید. گذرواژه حساب خود را وارد کرده و روی Next کلیک کنید. برای اینکه از گوشی خود برای ورود به سیستم استفاده کنید، به یک گوشی هوشمند با قفل صفحه نیاز دارید. در کادر "آنچه شما نیاز دارید"، گزینه‌های "تلفن شما" و "قفل صفحه" به طور خودکار علامت گذاری شده اند. بنابراین برای ادامه کافی است روی NEXT کلیک کنید. در غیر اینصورت، اگر ترجیح می‌دهید از گوشی دیگری برای ورود به سیستم استفاده کنید، روی منوی کشویی گوشی خود کلیک کرده و سپس از گوشی دیگری استفاده کنید.

نحوه اتصال امن به گوگل

در صورت استفاده از یک گوشی دیگر، مطمئن شوید که با Android یا آیفون 5s یا بالاتر به سیستم حساب گوگل خود وارد شده اید.

در اندروید، به بخش Settings (تنظیمات) > Accounts & sync (حسابها و همگام سازی) > Add account (افزودن حساب) > Google بروید و وارد سیستم شوید. توجه داشته باشید که ممکن است این مراحل با توجه به نوع گوشی شما متفاوت باشد.

اتصال امن به گوگل

در آیفون 5s یا بالاتر، برنامه گوگل را از App Store دانلود کنید و سپس با حساب گوگل حود وارد آن شوید. حالا به دسکتاپ برگردید و روی TRY AGAIN کلیک کنید. این کار را تا زمانی که صفحه ای با عنوان "Use your phone to sign in" مشاهده نکردید، تکرار کنید. در کادر Try It، روی NEXT کلیک کنید. با این کار صفحه تست Google prompts باز می‌شود.

یک اعلان در نوتیفیکیشن گوشی خود دریافت خواهید کرد. برای تأیید اینکه شما در حال فعال کردن آن اعلان هستید، روی YES ضربه بزنید.

در صورت موفقیت، به بخش " It worked! Turn it on " منتقل می‌شوید. برای نهایی کردن تنظیمات Google prompts، روی TURN ON کلیک کنید.

اتصال امن به گوگل

در نهایت وقتی وارد حساب گوگل خود می‌شوید، می توانید گذرواژه خود را رد کرده و به سادگی در گوشی خود روی YES ضربه بزنید تا در صورت درخواست ورود به سیستم، تأیید شود.

همانطور که گفته شد، می‌توانید به جای استفاده از گذرواژه خود Google prompts (و در صورت فعال بودن تایید صحت دو مرحله ای) وارد شوید.

ممکن است حتی بدون فعال کردن Google prompts یا تأیید صحت دو مرحله ای، گوگل از شما بخواهد تا با ضربه زدن روی اعلان دریافت شده، ورود به سیستم را تأیید کنید. در واقع این کار برای محافظت از حساب شما در برابر فعالیت‌های مشکوک از جمله ورود به سیستم از طریق یک دستگاه ناشناس انجام می‌شود.

نحوه خاموش کردن Google Prompt و بازگشت به استفاده از رمز عبور خود

اگر به هر دلیلی تصمیم بگیرید Google Prompt را خاموش کنید و به جای آن با گذرواژه یا روش ورود دیگری وارد سیستم شوید مشکلی نیست. در اینجا نحوه غیر فعال کردن Google Prompt را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

نحوه اتصال امن به گوگل

وارد حساب Google خود شوید و روی Security کلیک کنید.

به بخش ورود به سیستم Google بروید. در قسمت " Use your phone to sign in "، روی پیکان رو به جلو که روشن است کلیک کنید.

از شما سوال می شود که آیا گوشی خود را به همراه خود دارید؟ در این صورت Yes را انتخاب کنید.

تلفن خود را باز کرده و روی بله ضربه بزنید تا مطمئن شوید که شما در حال تلاش برای خاموش کردن Google Prompt هستید.

در رایانه خود، روی دکمه TURN OFF کلیک کنید.

نحوه اتصال امن به گوگل

با این کار Google prompts خاموش می‌شود و شما را به روش قبلی برای ورود به سیستم خود برمی‌گرداند. بنابراین همیشه و در هر زمانی که بخواهید می‌توانید دوباره آن را روشن کنید.

چرا باید از Google Prompts استفاده کنید؟

به منظور اجتناب از هک مبتنی بر شماره تلفن، گوگل به شدت توصیه می‌کند که به جای کدهای تایید پیامکی، از prompts استفاده کنید. Google prompts در صورت هرگونه فعالیت مشکوک به شما هشدار می‌دهد. حتی و با نشان دادن دستگاه، مکان و زمان تلاش برای ورود به سیستم، به شما کمک می‌کند تا به طور دقیق آن منبع را پیدا کنید. در واقع اگر به وارد شدن به سیستم اقدامی نکرده اید، نشان دهنده آن است که شخص دیگری در تلاش برای دسترسی به حساب شما است. بنابراین شما باید بلافاصله با تغییر رمز عبور و فعال کردن تایید صحت دو مرحله ای از این امر جلوگیری کنید.

برای ورود به سیستم از تلفن خود به صورت ایمن استفاده کنید

برای استفاده از Google account، گوشی شما باید روشن باشد. در غیر این صورت، نمی‌توانید اعلان را در نوتیفیکیشن‌ها دریافت کنید. اگر باتری گوشی شما تمام شده یا گوشی در نزدیکی شما قرار ندارد، همچنان می‌توانید روی گزینه Use your password یا راه‌های بیشتر ورود به سیستم در پایین صفحه ورود به سیستم کلیک کنید. به عبارت دیگر، Google prompts گذرواژه شما را غیرفعال نمی‌کند.

در صورتی که گوشی خود را گم کردید یا به هر دلیلی از دست دادید، قفل صفحه یا Touch ID شما همچنان می‌تواند از شما محافظت کند. علاوه بر این می‌توانید از طریق دستگاه دیگری وارد حساب Google خود شوید، فعالیت‌های حساب خود را بررسی کنید، گذرواژه های خود را تغییر داده و دسترسی حساب را از دستگاه از دست رفته حذف کنید. همچنین باید برای تأیید بیشتر حساب Google خود، تأیید صحت دو مرحله ای را تنظیم کنید.


به این مطلب امتیاز دهید 2 رای


  طوبی ز
  طوبی ز

  دانش‌آموخته روانشناسی/ عاشق فوتبال، طراحی


  نظرات کاربران

  نظر خود را برای ما ارسال کنید .