استفاده از گوشی به عنوان شارژر وایرلس برای سایر دستگاه ها

توسط دانیال زحمتکش -
استفاده از گوشی به عنوان شارژر وایرلس برای سایر دستگاه ها

درورد به همراهان مجله می مارکت.

امروز قصد داریم در مورد شارژ وایرلس معکوس صحبت کنیم. در این مطلب ابتدا بررسی میکنیم که شارژ وایرلس جریان معکوس چیه و دقیقا چطور کار میکنه.

شارژ وایرلس معکوس چیه؟

امروزه اکثر گوشی ها و لوازم هوشمند از شارژ وایرلس پشتیبانی میکنن. هرچند که به یک شارژر وایرلس برای شارژ این دستگاه ها نیاز داریم. اما تا حالا به این فکر کردید که گوشیتون بتونه یک شارژر وایرلس بشه؟ شارژ وایرلس جریان معکوس این کار رو ممکن کرده. با Reverse Wireless Charging می‌تونید گوشیتون رو به شارژر وایرلس تبدیل کنید و یک دستگاه دیگه که از شارژ وایرلس پشتیبانی می‌کنه، مثل ایرفون‌های بلوتوثی، سایر دستگاه‌های هوشمند و ... رو باهاش شارژ کنید.

شارژ وایرلس معکوس چطور کار می‌کنه؟

این عملکرد توان باتری دستگاه شما رو به یک دستگاه دیگه منتقل می‌کنه؛ و مانند شارژ وایرلس معمولی، اینکار هم با شارژ القایی انجام می‌شه پس عملا با عبور جریان الکتریکی از میان دو سیم پیچ برای ایجاد میدان الکترومغناطیسی و تولید برق استفاده می‌کنه. برای اینکار صفحه مغناطیسی دریافت کننده با فرستنده تماس برقرار می‌کنه، یا حداقل در محدوده مشخص شده، میدان مغناطیسی جریان الکتریکی در دستگاه ایجاد می‌کنه. سپس این جریان برای شارژ باتری داخلی باید به جریان DC تغییر کنه.

ایرفون وایرلس شیائومی

چطور می‌تونید از شارژ وایرلس جریان معکوس در دستگاهتون استفاده کنید؟

نکات مهم:
در اینجا A رو به عنوان دستگاهی که میخواد شارژر باشه در نظر میگیریم و B به عنوان دستگاهی که میخواد شارژ بشه.

دستگاه B باید از شارژ وایرلس پشتیبانی کنه.

شارژ جریان معکوس ممکنه فقط در صورتی کار کنه که هر دو دستگاه روشن باشه.

شارژ جریان معکوس ممکنه در صورتیکه شارژ باتری دستگاه A کمتر از 20 درصد باشه کار نکنه.

هیچ چیز فلزی بین دستگاه A و B نباید باشه.

زمانی که شارژ جریان معکوس فعاله به هیچ عنوان دستگاه A رو روی سطح فلزی قرار ندید.

اگر دستگاه A شما از شارژ جریان معکوس پشتیبانی کنه تنها کاری که باید بکنید اینکه این ویژگی رو در تنظیمات (ممکنه در قسمت گزینه های برنامه نویس باشه) فعال کنید و دستگاه B رو از پشت روی دستگاه A قرار بدید. بعد از اون دستگاه B شروع به شارژ شدن می‌کنه. اگر دستگاه B شروع به شارژ شدن نکرد ممکنه لازم باشه مکان دستگاه ها رو کمی تغییر بدید و تنظیم کنید.

کدام گوشی‌های شیائومی در بازار جهانی از شارژ وایرلس معکوس پشتیبانی می‌کنن؟

از آنجایی که شارژ وایرلس معکوس تکنولوژی جدیدی هست، در حال حاضر فقط گوشی Mi 10 و Mi 10 Pro از این ویژگی تا حداکثر توان 5W پشتیبانی میکنن. انتضار میره در آینده گوشی‌های بیشتری با این ویژگی عرضه بشن.

منبع: گوگل، هو آ وی، GSMArena، Pocket-lint


به این مطلب امتیاز دهید 1 رای


  دانیال زحمتکش
  دانیال زحمتکش

  اوقاتی که متمرکز هستم مینویسم.


  نظرات کاربران

  نظر خود را برای ما ارسال کنید .