شیائومی یک گوشی هوشمند تاشو با دوربین پاپ آپ ثبت کرد

توسط طوبی ز -
شیائومی یک گوشی هوشمند تاشو با دوربین پاپ آپ ثبت کرد

سال گذشته (2019) گوشی‌های هوشمند تاشو مختلفی با موفقیت به بازار عرضه شده بود. بسیاری از OEM ها نیز به این محصول جدید علاقه زیادی نشان دادند و حتی چندین اختراع متعدد را نیز ثبت کردند.

OEM مخفف عبارت Original Equipment Manufacturer بوده و به معنی سازنده اصلی قطعات می‌باشد.

شیائومی نیز یکی از آنها بود اما در مورد اولین گوشی هوشمند تاشو اطلاعی نداده بود. اخیرا این شرکت درخواست‌هایی را برای ثبت اختراع چند گوشی هوشمند تاشو با دوربین پاپ داده است.

گوشی تاشو با دوربین پاپ آپ

این غول فناوری چینی در سپتامبر 2020 (مهرماه) با سیستم بین المللی طراحی Hague که بخشی از WIPO (سازمان جهانی مالکیت فکری) است برای ثبت اختراع ثبت نام کرده بود. البته این شرکت قبلا یک گوشی تاشو اختراع کرده بود که طرح آن شبیه به سامسونگ Galaxy Fold اورجینال بود که دارای یک نمایشگر تاشو به داخل و یک نمایشگر دوم که به بیرون باز میشد است. براساس گزارش‌هایی که در LetsGoDigital منتشر شده، این اختراع جدید هم همان طراحی را دارد و از یک دوربین پاپ آپ نیز بهره می‌برد.

وقتی این دستگاه را باز کنید مانند یک تبلت از صفحه نمایش بزرگی برخوردار است. تنظیمات دوربین عقب که سه گانه است نیز به صورت عمودی در این طراحی دیده می‌شود. یک لولا وجود دارد که دستگاه را از وسط به صورت عمودی به دو نیمه تقسیم می‌کند. در قسمت جلو، نمایشگر حاشیه‌های خیلی کمی دارد که در واقع در این بخش یک صفحه نمایش کامل را ارائه می‌دهد. جالب ترین بخش این گوشی جدید، دوربین سلفی پاپ آپ است که در بالا و سمت راست دستگاه قرار دارد. این دوربین سلفی قابلیت این را دارد که با صفحه نمایش بسته که کوچکتر است و هم در حالت صفحه نمایش کاملا باز (که به اندازه صفحه تبلت می‌شود) مورد استفاده قرار گیرد.

گوشی تاشو شیائومی

متاسفانه جزئیات دقیق تری از این گوشی در دسترس نیست و این اطلاعات ازطراحی ثبت اختراع بدست آمده است. بنابراین نمی‌توان مطمئن بود که شیائومی در حال کار روی این گوشی هوشمند است یا خیر. با این حال رویداد MWC 2021 (همایش جهانی گوشی همراه) موقعیتی بسیار مناسب خواهد بود. زیرا OEM از محصولات جدید رونمایی می‌کند. بنابراین ممکن است به زودی اطلاعات بیشتری درباره اولین گوشی هوشمند تاشو شیائومی بدست آید و باید تا آن زمان منتظر بود.

نظر شما در مورد گوشی تاشو چیست؟


به این مطلب امتیاز دهید 2 رای


    طوبی ز
    طوبی ز

    دانش‌آموخته روانشناسی/ عاشق فوتبال، طراحی


    نظرات کاربران

    نظر خود را برای ما ارسال کنید .