بررسی فیلمبرداری ماکرو در Redmi Note 9 Pro شیائومی

توسط دانیال زحمتکش -
بررسی فیلمبرداری ماکرو در Redmi Note 9 Pro شیائومی

ردمی نوت 9 پرو، به نحوی راه سری قبلی را ادامه می‌دهد و شامل یک دوربین ماکرو بهینه شده 5 مگاپیکسلی با دریچه دیافراگم f/2.4 بوده و قابلیت فوکس خودکار از فاصله 2 تا 10 سانتی متری را دارد. این لنز با سایز پیکسل 1.2µm بوده و سایز سنسور آن 1/5 اینچ است که کیفیت بالایی در مقایسه با سری قبلی دارد.

دوربین ماکرو در ردمی نوت 9 پرو

این لنزهای ماکرو در گرفتن عکس از فاصله نزدیک، می‌توانند سوژه ها را در اندازه واقعی‌ خود نشان دهند. علاوه براین از لنز ماکرو برای فیلمبرداری نیز میتوان استفاده کرد باعث می‌شود فیلمبرداری جزئیات بیشتری را به نمایش بگذارد.

تصویر زیر نمونه ای از عکس های ماکرو است که از برد و صفحه نمایش Mi Amazfit BIP گرفته شده است.

صفحه نمایش و برد امازفیت بیپ

Redmi Note 9 Pro با استفاده از لنز ماکرو می‌تواند ویدیوها در روشنایی کافی با جزییات و در کیفیت های 1080P x 30FPS و 720P x 30FPS ضبط کند. در کیفیت 720 x 30FPS لنز قادر است جزئیات شگفت انگیزی از نوردهی و سطح جذب کند.

FPS چیست؟ این سه حرف مخفف سه کلمه Frame Per Second است که به معنی فریم در ثانیه است. به این معنی که اگر یک ویدیو 30FPS است، هر ثانیه از ویدیو شامل 30 تصویر است. برای فیلمبرداری ورزشی و اهداف تجاری فریم بیشتر کیفیت بهتری را ارائه میدهد. 

تنظیمات ویدیو ماکرو در ردمی نوت 9 پرو

ویدیوگرافی ماکرو به طور ساده در گوشی Redmi Not 9 Pro قرار گرفته و شما با تمرین و آزمون و خطا می‌توانید در استفاده از این ویژگی و تنوع در عکاسی یا فیلم برداری به مهارت برسید. نکته مهم در این امر نورپردازی و قانون طلایی در عکاسی یعنی نور است. همینکه نوردهی را تنظیم کنید قادر خواهید بود تا فیلمبرداری ماکرو را آغاز کنید.

در اینجا چند نکته قابل توجه درباره فیلم برداری ماکرو وجود دارد که آنها را بیان می‌کنیم:

 1. وقتی که به عمق میدان نیاز دارید، روشنایی در ویدیوگرافی ماکرو خیلی مهم است. بنابراین برای کاهش نور و بازتاب، استفاده از دیفیوزرها مانند کاغذ و قراردادن بین منبع نور و سوژه بسیار مفید است.
 2. عمق میدان با سایز سوژه رابطه مستقیم دارد. به این معنا که هرچه اندازه سوژه کوچکتر باشد، عمق میدان نیز کوچکتر خواهد بود. برای اینکه سوژه را در مرکز قرار دهید (فوکس) به دلیل اینکه در گوشی دیافراگم ثابت دارید باید در استفاده از نور و ترکیب آن نیز خلاق باشید.
 3. ترکیب بندی بسیار مهم بوده و کار کردن و فوکس در تاریکی‌ها و پیدا کردن زاویه مناسب برای دریافت حداکثر وضوح و محدوده فوکس نکته کلیدی برای ماکروگرافی است.
 4. بک گراندها معمولا تار می‌شوند و رنگ پس زمینه شما به وضوح دیده می‌شود، بنابراین رنگ مناسبی را انتخاب کنید.
 5. برای تنظیم فوکس، کاملا طبیعی و مانند چشم خود هنگامی که به اجسام نگاه می‌کنید، محدوده ای را که اهمیت بیشتری دارد در فوکس قرار دهید.

در اینجا یک فیلم کوتاه از نمونه فیلمبرداری ماکرو با این گوشی را مشاهده می‌کنید.

با تمام اینها، کیفیت ویدیو ماکرو بسیار بالا بوده و شما را شگفت زده خواهد کرد و این کیفیت ماکرو تنها در ردمی نوت 9 پرو تا این حد فوق العاده است.

 

نظر شما در مورد لنز ماکرو جدید ردمی چیه؟ 


به این مطلب امتیاز دهید 4 رای


  دانیال زحمتکش
  دانیال زحمتکش

  اوقاتی که متمرکز هستم مینویسم.


  نظرات کاربران

  نظر خود را برای ما ارسال کنید .