شیائومی پتنت یک دوربین پاپ-آپ با آینه بازتابنده را ثبت کرد.

توسط نگین جعفر زاده -
شیائومی پتنت یک دوربین پاپ-آپ با آینه بازتابنده را ثبت کرد.

اخیرا، شیائومی پتنت گسترده‌ای از طرح های تاشو تلفن‌های هوشمند ‌را به ثبت رسانده است. اکنون یک پتنت خلاقانه دیگر توسط این شرکت پدیدار شده است. این مورد به یک دوربین پاپ‌آپ منحصر‌به‌فرد مربوط می‌شود، که می‌تواند برای ضبط تصاویر/فیلم‌های عادی و سلفی استفاده شود.

دوربین پاپ آپ جدید شیائومی

شیائومی قبلا بسیاری از طرح‌های دوربین پاپ‌آپ را به ثبت رسانده است. اما این طراحی جدید، که توسط نرم‌افزار موبایل پکن شیائومی با USPTO (دفتر ایالات متحده و مارک های تجاری) و WIPO (دفتر مالکیت فکری جهانی) ارائه شده، شبیه هیچ طرح دیگری نیست. طبق LetsGoDigital، این شرکت آن را "دستگاه الکترونیکی و دوربین مخفی" می‌نامد و در 7 ژانویه 2021 تایید شد.

این نمونه دوربین پاپ‌آپ با سایز‌های دیگر متنفاوت است، زیرا سنسورهای داخل نمونه به جای یک طرف رو‌به بالا هستند. زیرا از یک آینه بازتابنده قابل تنظیم برای ثبت و ضبط ویدیو‌ها استفاده می‌کند.

به دلیل قابلیت انعطاف پذیری آینه بازتابنده با کمک موتور، می‌توان از همان سنسورهای دوربین برای فیلم‌های سلفی و استاندارد استفاده کرد. علاوه بر این، کاربران بر اساس نیاز، می‌توانند آینه را برای ثبت تصاویر یا ضبط ویدیوها تنظیم کنند، این امر در تنظیم دوربین‌های سنتی در تلفن‌های هوشمند عادی امکان‌پذیر نیست. با این اوصاف، ما نمی‌توانیم این فناوری شیائومی را در تلفن‌های هوشمند تجاری اجرا کنیم. به دلیل اینکه این شرکت قصد ‌دارد در آینده‌ای نزدیک گوشی‌های هوشمند با دوربین زیر نمایش را راه‌اندازی کند. با این حال، این شرکت می‌تواند از این دوربین پاپ‌-آپ به منظور دیگر در دستگاه استفاده کند.


به این مطلب امتیاز دهید 1 رای    نظرات کاربران

    نظر خود را برای ما ارسال کنید .