مقایسه مشخصات و کیفیت صدا QCY T11 ،QCY T11S و QCY T10

توسط طوبی ز -
مقایسه مشخصات و کیفیت صدا QCY T11 ،QCY T11S و QCY T10

بدون تردید، در سال‌های اخیر ایربادهای QCY نه تنها به دلیل قیمت آنها بلکه به دلیل بودن بهترین ایرباد TWS در جستجوی کاربران، محبوبیت زیادی به دست آوده اند. به لطف محبوبیت زیاد، نسخه های زیادی از سری QCY مثل QCY T5 عرضه شده است. در این مطلب قصد داریم سه مورد از این ایرفون‌ها یعنی مدل‌های جدید QCY T11 ،QCY T11S و QCY T10 را با هم مقایسه کنیم.

در یک بررسی اجمالی، تفاوت‌های این سه ایرفون را در تصویر زیر مشاهده کنید.

مقایسه مشخصات و کیفیت صدا QCY T11، QCY T11S و QCY T10

QCY T11، QCY T11S و QCY T10: مقایسه طراحی و ظاهر

اجازه دهید قبل از اینکه در مورد نحوه عملکرد این سه جفت هدفون بلوتوثی صحبت کنیم، مقایسه QCY T11، QCY T11S و QCY T10 را با کمی صحبت در مورد طراحی آنها شروع کنیم. قطعا در نگاه اول، متوجه شباهت‌های این سه مدل خواهید شد. چرا که همه آنها از طراحی بسیار کاربردی و محبوب نیمه در گوش برخوردار هستند. بنابراین به آن‌ها این فرصت را می‌دهد تا به طرز فوق العاده ای در گوش قرار بگیرند و همین مزیت از مشکلات زیادی (مثل مشکلاتی که هنگام دویدن و ورزش کردن ایجاد می‌شود) جلوگیری می‌کند.

مقایسه مشخصات و کیفیت صدا QCY T11، QCY T11S و QCY T10
سمت راست: QCY T11  وسط: QCY T10  سمت چپ: QCY T11S

اگرچه هر کدام از ایرفون‌ها دارای طراحی منحصر به فردی هستند، اما با این وجود هر سه با سه جفت سرگوشی سیلیکونی در اندازه‌های مختلف (کوچک، متوسط و بزرگ) ارائه می‌شوند که برای تمامی کاربران مناسب خواهد بود و راحتی را به ارمغان می‌آورد.

اما در مورد وزن می‌توان گفت این سه جفت ایرفون دارای وزن یکسان 7.4 گرم هستند. از طرفی دیگر ، QCY T11 و T10 از گواهینامه IPX5 برخوردار هستند که آن‌ها را در برابرقطرات آب مثل باران یا عرق مقاوم می‌کند. این در حالی است که هیچ اطلاعاتی در مورد سطح حفاظتی T11S ذکر نشده است. در نهایت، این سه ایرفون را می توان با استفاده از پنل‌های لمسی که بسیار راحت‌تر از دکمه‌های فیزیکی است، کنترل کرد.

مقایسه QCY T10 و QCY T11
سمت راست: QCY T11  وسط: QCY T10  سمت چپ: QCY T11S

QCY T11، QCY T11S و QCY T10: مقایسه راحتی پوشیدن و تجربه

اکنون وقت آن رسیده که در مورد راحتی و تجربه استفاده از این ایرفون‌ها صحبت کنیم. از آنجا که آن‌ها طراحی بسیار مشابهی دارند، هر سه دارای مزایای مشترک نیز هستند و همانطور که کمی قبل ذکر شد، اندازه‌های مختلفی از سرگوشی‌های سلیکونی قابل تعویض برای دستیابی به راحتی بیشتر کاربر، بسته به اندازه گوش آن‌ها وجود دارد. اگرچه این گوشی‌ها از پلاستیک ساخته شده‌اند اما سرگوشی‌های سیلیکونی و قابلیت انطباق آن‌ها با انواع کاربران، ناراحتی یا درد را تا حد امکان از بین می‌برد. همچنین، در سطح کنترل‌ها، می‌توان این سه جفت ایرفون را به لطف عملکردهای ساده پنل‌های لمسی خود به روشی آسانتر کنترل کرد.

مقایسه QCY T10 و QCY T11
سمت راست: QCY T11  وسط: QCY T10  سمت چپ: QCY T11S

QCY T11، QCY T11S و QCY T10: مقایسه سخت افزار

در مورد سخت افزار این سه جفت هدفون، هیچ اطلاعاتی در مورد چیپست صوتی موجود در QCY T11 وجود ندارد چرا که این شرکت در مورد آن صحبت نکرده است. در حالی که QCY T11S با تراشه‌ای از کوالکام و چیپست QCC3040 و QCY T10 با تراشه‌ای HQ3000 از Realtek کار می‌کنند. از طرفی دیگر، در مورد درایور دینامیکی موجود در این سه ایرفون، مدل‌های QCY T11 و T10 دارای درایور پویا 7 میلی متری هستند. این در حالی است که QCY T11S از درایور پویا 12 میلی متری بهره مند است. در مورد بلوتوث، در حالی که QCY T11S از بلوتوث 5.2 بهره می‌برد، QCY T11 و T10 دارای بلوتوث 5.0 هستند.

QCY T11، QCY T11S و QCY T10: مقایسه اتصال و سازگاری

در رابطه با قابلیت اتصال این ایرفون‌ها، هر سه آن‌ها حداکثر محدوده اتصال 10 متری دارند. علاوه بر این از قابلیت اتصال به گوشی‌ها و رایانه های iOS و Android پشتیبانی می‌کنند. در مورد سرعت اتصال، هر سه مورد می‌توانند در عرض 10 ثانیه به دستگاه مدنظر متصل شوند.

مقایسه QCY T10 و QCY T11 و QCY T11s

QCY T11، QCY T11S و QCY T10: مقایسه کیفیت صدا

اکنون به بررسی بخش مهم ایرفون‌ها یعنی کیفیت صدای آن‌ها می‌پردازیم. آنچه باید گفت این است که ما در مورد سه جفت ایرفون Tws صحبت می‌کنیم که معمولا کیفیت صدا را کمی کاهش می‌دهد. وقتی در مورد صدای ایرباد صحبت می‌شود، برای اینکه بدانید کدام مدل عملکرد بهتری دارد، باید نحوه عملکرد آن‌ها را در مناطق و موقعیت‌های مختلف بررسی کرد. علاوه بر این، لازم به ذکر است که همانطور که در بالا گفته شد، QCY T11 و T10 درایور دینامیک 7 میلیمتری دارند، در حالی که QCY T11S از درایور پویا 12 میلی متری برخوردار است که می‌تواند به معنی عملکرد بهتر در ارتباط با بیس باشد و صداهای زیر را بهتر پخش کند.

با درنظر گرفتن صداهای زیر، QCY T11 و T10 عملکرد بهتری را ارائه می‌دهند و دارای یک پاسخ متعادل در کل محدوده، همراه با تولید بهتر و دلپذیرتر صدا است. QCY T11S بر محدوده بیس تاکید زیادی دارد که می‌تواند به بم شدن صدا منجر شود. به با توجه به موارد گفته شده، در مورد دقت بیس، QCY T11S به دلیل درایور پویای 12 میلی متری خود عملکرد بیس بسیار خوبی دارد، از طرفی دیگر QCY T11 و T10 چنین کیفیت خوبی را ارائه نمی‌دهند.

اما از نظر کیفیت رنج صدای میانه، QCY T11S و QCY T10 کیفیت بسیار خوبی را به همراه دارند اما QCY T11S در این زمینه کمی عملکرد پایین‌تری دارد.

QCY T11، QCY T11S و QCY T10: مقایسه اپلیکیشن

در رابطه با برنامه‌های کاربردی، می‌توان هر سه ایرفون را از طریق برنامه QCY App کنترل کرد که جزئیات اطلاعات و تنظیماتی مثل اکولایزر و ... را در اختیار دستگاه‌های Android و iOS می‌گذارد.

QCY T11، QCY T11S و QCY T10: مقایسه عملکرد و ویژگی‌ها

در ارتباط با عملکردها ، در این ایرفون‌ها عملکردهایی مانند دستیار صوتی گوگل و کاهش و افزایش صدا وجود دارد که با لمس روی صفحه لمسی روی ایرفون فعال می‌شوند. بنابراین به محض دریافت تماس‌های ورودی می‌توانید آن‌ها را رد کنید یا پاسخ دهید.

مقایسه QCY T10 و QCY T11 و QCY T11s
سمت راست: QCY T11  وسط: QCY T10  سمت چپ: QCY T11S

علاوه بر این‌ها، هر سه مدل از مواردی مثل میکروفون داخلی، حالت شفافیت، پشتیبانی AAC، تشخیص قرار گرفتن در گوشی، NFC، سنسور مجاورت و ... برخوردار هستند. QCY T11S از حالت گیمینگ نیز پشتیبانی می‌کند.

QCY T11، QCY T11S و QCY T10: مقایسه میکروفون و تماس

همانطور که ذکر شد، این سه هدفون دارای میکروفون داخلی هستند. بنابراین همه آن‌ها عملکرد خوبی در حذف نویز دارند. با این حال توصیه می‌شود از آنها در مکان‌های آرام استفاده کنید. درباره نحوه عملکرد صدای میکروفون‌ها، آن‌ها می‌توانند صدای خوبی را به عنوان هدفون Tws ارائه دهند و تقریبا عملکرد یکسانی دارند.

QCY T11، QCY T11S و QCY T10: مقایسه باتری

ایربادهای QCY T11 و QCY T10 دارای باتری‌هایی با ظرفیت 40 میلی آمپر ساعت هستند. در حالی که اطلاعاتی در مورد ظرفیت باتری QCY T11S وجود ندارد. همچنین QCY T11 و QCY T10 از جعبه شارژی با ظرفیت باتری 600 میلی آمپر ساعت بهره می‌برند. ظرفیت باتری جعبه شارژ QCY T11S به طور دقیق مشخص نیست. هر سه مدل در مدت زمان 1.5 تا 2 ساعت به طور کامل شارژ می‌شوند. QCY T11 و T10 عمر باتری 3.5 ساعت دارند در حالی که QCY T11S با 4 ساعت دوام، عمر باتری بیشتری دارد.

مقایسه QCY T10 و QCY T11
سمت راست: QCY T11  وسط: QCY T10  سمت چپ: QCY T11S

QCY T11، QCY T11S و QCY T10: مقایسه قیمت

در نهایت به مقایسه قیمت می‌رسیم. QCY T11 حدود 26 دلار، QCY T11S تقریبا 37 دلار و QCY T10 حدودا 24 دلار قیمت دارند.


به این مطلب امتیاز دهید 2 رای


  طوبی ز
  طوبی ز

  دانش‌آموخته روانشناسی/ عاشق فوتبال، طراحی


  نظرات کاربران

  نظر خود را برای ما ارسال کنید .